CATL közmeghallgatás Debrecenben

“Örülünk, hogy a Fidesz-KDNP frakció sem ragaszkodik most már a kínai akkumulátorgyár megépítéséhez” – a Civil Fórum Debrecen közleménye

Helyi hírek

Nincs jóban a Civil Fórum Debrecen Egyesület a helyi Fidesz-KDNP frakcióval. Itt az újabb pengeváltás.

„Felszólítjuk a baloldalt és a debreceni közgyűlésben ülő ellenzéket, hogy fejezzék be a lakosság szándékos megtévesztését és nyilatkozzanak arról, hogy támogatják-e az EU által elfogadott akkumulátor- technológiát is magába foglaló zöld átállást vagy sem!”

üzente meg január 27-án a debreceni Fidesz-KDNP frakció.

Az MSZP után a baloldalinak azért neccesen nevezhető Civil Fórum Debrecen Egyesület is reagált erre:

Természetesen igen, és örömünket fejezzük ki, hogy a Fidesz-KDNP Frakció sem ragaszkodik most már a kínai akkumulátorgyár megépítéséhez, hiszen az jelentősen rontaná városunk ezen céljának elérését, különösen a gyár 288.000 tonna/év CO2 kibocsátása, a 350 db tehergépjármű és 1291 db személygépjármű napi légszennyezése.

Nem is lenne logikus, ha városunk „zöld átállása” egy akkumulátorgyár építésével kezdődne, amelynek képviselője is elismerte a közmeghallgatáson, hogy „a gyártás helyén környezetterhelő-globálisan zöld” a technológiájuk, hiszen mi Debrecen képviseletére esküdtünk fel.

Köszönjük, hogy a többség oldalára álltak és ezzel hozzájárultak a társadalmi béke megteremtéséhez városunkban

– olvasható a civilek közleményében.