Új utcai kettős kereszttel gazdagodott a Debrecen-Csapókerti Görögkatolikus Egyházközség temploma

Új utcai kettős kereszttel gazdagodott a Debrecen-Csapókerti Görögkatolikus Egyházközség temploma

Helyi hírek

Magánszemély adakozott.A Szent Péter és Pál templom udvarán felállított alkotást vasárnap, a szent liturgia végén szentelték fel. Az india gránitból készült alkotásra a Jézus alakot Monostori Viktória festőművész készítette. A kettős kereszt az egyházközség egyik tagjának adományából készült el.

A kereszt már november eleje óta díszíti a templom udvarát, de csak most, az adventi ünnepkörben tartották meg a szentelési ünnepséget. A görögkatolikus vallás szerint ugyanis a mostani az adventnek nem az első, hanem a harmadik vasárnapja volt. Ebben az egyházban ugyanis hathetes előkészület előzi meg a karácsonyt. A Csapókertben 13 éve épült meg a Szent Péter és Pál templom, ekkor jött itt létre a görögkatolikus egyházközség is.

(Fotó: dehir.hu)